Skip to content Skip to footer

Billy Cobham

ClientThe Best CircusDateMay, 2020AuthorAmy WalkerShare

Fusion Night 2023

30.07.2023 | 20:00 | Filharmonia Krakowska

Billy Cobham powraca do Krakowa a wraz z nim wystąpią m.in. polskie znakomitości – pianista Adzik Sendecki i skrzypek Adam Bałdych oraz basista Linley Marthe.

Billy Cobham to Król Perkusistów spod znaku muzyki Fusion, być może najbardziej obecnie znany i utytułowany perkusista jazzowy na świecie. Nagrywał epokowe płyty z Milesem Davisem (m.in. “Bitches Brew”), założył The Mahavishnu Orchestra z Johnem McLaughlinem i prowadził swoją grupę Spectrum, z którą na początku lat 80. występował “Adzik” Sendecki, co zapoczątkowało jego światową karierę.

Adam Bałdych to polski skrzypek i kompozytor, innowator łączący muzykę poważną z improwizacją. Związany z wytwórnią ACT, nagrywa i koncertuje na całym świecie z artystami jak: Yaron Herman, Joachim Kuhn, Agata Zubel, Cezary Duchnowski, Helge Lien, Aaron Parks, Lars Danielsson, Nils Landgren, Iiro Rantala, Marius Neset, czy Jacob Karlzon.

Vladislav Sendecki to polski pianista, kompozytor, aranżer i producent, w 1995 roku przeprowadził się do Niemiec. Założyciel “Extra Ball” i “Sunship”, współpracował z artystami jak Jaco Pastorius, Lenny White, Marcus Miller, Michael i Randy Brecker, Joe Henderson, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Peter Herbolzheimer, Buster Williams, Till Bronner, Bobby McFerrin, NDR Big Band z Al Jarreau.

Linley Marthe to ostatni z wielkich basistów Joe Zawinula, który sam nazwał Marthe fenomenem. Pochodzi z Mauritiusa, swoją muzykalnością zachwycał publiczności na całym świecie. Występował m.in. z Omarem Hakimem oraz Jean Luc Pontym, a ostatnio koncertuje z Billy Cobham Band.

©2023 Summer Jazz Festival. All Rights Reserved.

Wykonanie serwisu: 3kingmedia.pl